Taśma dwustronna klejąca, zwana również taśmą montażową, z uwagi na swoje właściwości, znajduje szereg zastosowań we współczesnych domach czy mieszkaniach, począwszy na pracach dekoracyjnych, na drobnych naprawach i pracach montażowych kończąc.

Produkty tego typy wykonane są z nośnika, kleju nałożonego po obu jego stronach oraz przekładek, które zabezpieczają klej. Ponieważ różne nośniki (folia, siatka, flizelina, włóknina, pianka), mają odmienne przeznaczenie, dlatego wybór odpowiedniej taśmy powinien być podyktowany typem prac, do jakich zostanie ona wykorzystana. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady specjalisty w sklepie, w którym planujemy dokonać zakupu.

Taśma dwustronna klejąca, dostępna jest w kilku wariantach:
– akrylowa, gwarantująca trwałe połączenie tworzyw sztucznych z powierzchniami szklanymi czy ceramicznymi,
– na bazie pianki PE, gwarantująca przyczepność nawet do nierównych powierzchni,
– na nośniku foliowym, umożliwiająca sklejenie materiałów elastycznych tj. papier czy folia,
– z siatki poliestrowej lub tkaninowej, służąca do sklejania, rzepów, tkanin, czy filcu,
– do transferowania kleju, wykorzystywana w poligrafii.

Taśma dwustronna klejąca, doskonale nadaje się do montażu przedmiotów, nawet o dużych rozmiarach i wadze, do których zaliczyć należy lustra, czy obrazy. Ponadto dzięki odporności na wilgoć i promieniowanie UV, zapewnia trwałe połączenie przedmiotu z powierzchnią nawet w takich pomieszczeniach jak łazienka, piwnica, czy kuchnia.